Деякі аспекти застосування Ритмокору в практиці лікаря
Останнім часом, в Україні, ми стикаємося з проблемою вибору лікарських препаратів не тільки через широку палітру можливих варіантів хімічних структур, але, також, через великий потік нових маловивчених лікарських препаратів, які не входять до стандартів лікування різних патологій, вказаних у рекомендаціях Європейського товариства кардіологів або прийнятих Асоціацією кардіологів України. Частково – це імпортні лікарські засоби, а часом – це препарати вітчизняного виробництва. Історично склалося, що українці, як споживачі, так і лікарі, які призначають ці препарати, схильні довіряти не так доказовій базі, скільки країні-виробнику, коли, підсвідомо, менше довіри вітчизняним компаніям. Передбачається, що «якщо це наше, значить воно не таке якісне». Це далеко не завжди так.
У нашій країні проходять унікальні розробки як нових молекул, так і нових форм лікарських препаратів. Часом компанії стикаються з труднощами реєстрації цих молекул, впровадження їх в клінічну практику лікаря, проведення масштабних клінічних досліджень в тій чи іншій сфері. Це пов’язано з різними причинами, і фінансове питання в переліку цих причин далеко не останнє.
Накопичивши певний клінічний досвід роботи з препаратом Ритмокор®, виробленим ТОВ «Фармацевтичною компанією «ФарКоС», нам хотілося поділитися ним з нашими колегами – кардіологами, терапевтами, сімейними лікарями. У методичних рекомендаціях зібраний матеріал за період більш ніж 10 років роботи з цим препаратом. Нам буде приємно, якщо отриманий досвід Ви візьмете на «замітку» і якісь аспекти поданого матеріалу знайдуть місце у Вашій клінічній практиці.